Генеральним штабом Збройних сил України було затверджено Довідник із прав, обов’язків та алгоритму дій військовослужбовця у разі поранення, травми чи захворювання.
У Довіднику зібрано інформацію щодо механізму отримання направлення на лікування, реабілітацію, оздоровлення, проходження військово-лікарської та медико-соціальноїекспертноїкомісії,грошовогозабезпечення військовослужбовців.

ДОВІДНИК із прав, обов’язків та алгоритму дій військовослужбовця у разі поранення, травми чи захворювання

_________________________________________________________________________________________________
Міністерство у справах ветеранів презентувало оновлений після широкомасштабної агресії рф довідник "Невидимі наслідки війни".

Довідник було підготовлено у 2020 році Програмою НАТО з переходу з військової кар’єри на цивільну Представництва НАТО в Україні в рамках підтримки розбудови інституційного потенціалу Міністерства у справах ветеранів України. З огляду на практичну користь і актуальність довідника, у 2023 році вийшла його оновлена версія як відповідь на численні запити лікарів, працівників соціальної сфери, членів громадських і волонтерських організацій, які опікуються ветеранами на різних етапах їхнього відновлення.

Як зазначається, видання підготовлено на основі практичного досвіду роботи з ветеранами та членами їхніх сімей, узагальнення наукового доробку та міжнародного досвіду, присвячених різним аспектам роботи з травмою та її наслідками.

Також цей посібник є корисним і дієвим інструментом, який у доступній формі надає покрокову інструкцію та рекомендації з виявлення і подолання наслідків ПТСР та інших негативних психологічних станів у осіб, які пройшли війну.

З довідником можна ознайомитися тут.