Відповідно Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.14 № 509 визначено, що для отримання довідки повнолітня або неповнолітня звертається із заявою особисто до УпСЗН, уповноваженої особи в громаді чи ЦНАП в місці тимчасового перебування.
Крім того, заява про взяття на облік може бути подана в електронній формі з використанням мобільного додатка Дія повнолітньою або неповнолітньою ВПО, якій присвоєно РНОКПП.
1. Авторизований користувач переходить в розділ Послуги
2. Обирає послугу — Статус ВПО.
3. Вказує своє поточне місце перебування.
4. Надає одноразовий доступ до геолокації та підтверджує її.
*Важливо бути в радіусі 5 км від вказаної адреси на попередньому кроці
5. Рахунок підтягується автоматично, якщо їх декілька, користувач обирає з наявних.
6. На останньому кроці вказують потреби, щоб проінформувати державу, проте не для того, щоб відправити заяву із даними.
7. Підтверджує або змінює контактні дані: мобільний номер телефону та електронну пошту. Дані автоматично беруться з BankID користувача.
8. Перевіряє та підтверджує персональні дані.
9. Очікує на опрацювання заяви.
Відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.14 № 509 визначено, що для отримання довідки повнолітня або неповнолітня звертається із заявою особисто до УпСЗН , уповноваженої особи в громаді чи центру надання адміністративних послуг в місці тимчасового перебування.
Крім того, заява про взяття на облік може бути подана в електронній формі з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі - Портал Дія) повнолітньою або неповнолітньою ВПО, якій присвоєно РНОКПП.
У разі наявності в такої особи дітей подання заяви про взяття їх на облік можливе лише за наявності відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у свідоцтві про народження таких дітей, виготовленому на паперовому бланку (далі - е- свідоцтво про народження).
Після заповнення і подачі заяви на отримання статусу ВПО у застосунку Дія, вона направляється до УпСЗН для подальшого розгляду і призначення суми грошової допомоги відповідно до вашого статусу.
Після цього УпСЗН передає цю інформацію до Мінсоцполітики, яке проводить виплати.
На наступний день після оформлення.
Потрібно звернутися до ЦНАПу/УпСЗН.
Інформація не буде передаватись.
ВПО необхідно стати на військовий облік у новому місці — за місцем отримання статусу ВПО відповідно до Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, який затверджено постановою КМУ від 07.12.16. № 921.
У разі виявлення невідповідності у:
— ваших персональних даних,
— даних номера банківського рахунка (IBAN),
— категорії одержувача (працездатна особа, дитина, особа з інвалідністю),
Для цього потрібно звернутися в УпСЗН з метою редагування інформації в реєстрі. Після цього працівники внесуть зміни до даних та здійснять перерахунок розміру допомоги (з урахуванням раніше виплачених сум допомоги).
Не можна, один з етапів отримання послуги підтвердження місця геолокації в Україні.
Якщо у вас є довідка ВПО, то ви можете оформити довідку ВПО своїй дитині.
Радимо звернутись особисто до УпСЗН/ЦНАПу в місці тимчасового перебування.
Радимо звернутись особисто до УпСЗН/ЦНАПу в місці тимчасового перебування.
Така ситуація виникає, коли свідоцтва дитини лише додали в Дію, однак не відмітили в заяві, або не відмітили дитину при повторній подачі заяви.
Наразі, щоб отримати довідку ВПО для дитини, радимо звернутися до ЦНАПу чи УпСЗН.
Після подачі заяви на отримання статусу ВПО і грошової допомоги у Дії, заява надсилається до УпСЗН і проходить додаткову перевірку. В такому випадку заява отримує статус «В обробці». Однак по заявам, по яким тривалий час не було отримано відповіді від УПСЗН щодо їх опрацювання, й було відкрито можливість повторної подачі.